Hakkımda

Merhabalar, ben Fatih Hacıoğlu.

Eğitim hayatım, kariyer sürecim ve yazılım geliştiricisi olarak uzmanlık alanlarım ile ilgili her sorunuza cevap bulabileceğiniz hakkımda yazıma hoş geldiniz.

Fatih Hacıoğlu

Hayata gözümü 1992 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde açtım. Bilgisayar ile ilk tanışmam babamın 2001 yılında hediye ettiği Pentium 4 bir bilgisayar ile oldu. Bilgisayara ve teknolojiye olan merakım, lisede kazandığım Gemi Yapımı bölümüne kayıt yaptırmadan Bilişim Teknolojileri bölümüne geçiş yapmamı sağladı. Veri tabanı programcılığı alanında aldığım 4 yıllık lise eğitimi sonrasında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünü kazanarak Eskişehir’e yerleştim.

Üniversite eğitimim süresince ilk 2 yıl her şey yolunda giderken, yazılım ağırlıklı olan müfredatın istatistik üzerine yoğunlaşması nedeniyle okula olan ilgim azalmaya başladı. Okula olan ilgimi kaybetmem ile birlikte bana yeni bir serüvene yol açan yazılım geliştiricisi kariyer hayatıma 2013 yılında başlamış oldum.

Eskişehir’de yerel bir Dijital Reklam Ajansı’nda başlayan yazılım geliştiricisi kariyerim, ilk olarak Eskişehir Sporda sonrasında ise yerel bir ankastre firmasının E-Ticaret ve Yazılım Geliştirme danışmanlığını yapmam ile devam etti. Ancak uzman olduğum alanlardaki bilgi birikimimi tek bir firmaya değil ulaşabileceğim en fazla firmaya aktarabilme isteği ile 2018 yılında Nogo Media Dijital Performans Ajansı‘nı kurdum.

Mezuniyetlerim

  • Lise – Rize Hasan Kemal Yardımcı İMKB Anadolu Teknik Lisesi / Bilişim Teknolojileri / Veri Tabanı Programcılığı
  • Lisans – Eskişehir Osmangazi Üniversitesi / Fen Edebiyat Fakültesi / İstatistik

Sertifikalar

  • Kocaeli Üniversitesi / Yazılım Uzmanlığı
  • Turkcell Geleceği Yazanlar / Web Programlama 101
  • Turkcell Geleceği Yazanlar / Web Programlama 201
  • Turkcell Geleceği Yazanlar / C# ile Algoritma ve Programlama 101
  • Turkcell Geleceği Yazanlar / C# ile Algoritma ve Programlama 201
  • Patika.dev / Başlangıç Seviyesi .Net Core Patikası
  • Patika.dev / Orta Seviye .Net Core Patikası

Yazılım teknolojileri ve yazılım geliştiriciliği üzerine merak ettiğiniz tüm soruları Soru Sor sayfası üzerinden bana iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu